منوی کاربری

منوی اصلی

طنز

جوک ها

پیامک ها

پیامک موضوعی

پیامک مناسبتی

مرامنامه 4جوک

علی درخشی این بار با “دیرین دیرین” آمد

 

علی درخشی (۱۳۵۵ در تهران) کاریکاتوریست ایرانی است. او دانش‌آموخته رشته ارتباط تصویری از دانشگاه آزاد اسلامی است. او کاریکاتور را به صورت حرفه‌ای از مجله طنز و کاریکاتور شروع کرده و با نشریات دیگری نیز همکاری داشته است. درخشی از فعالان نمایشگاه‌های داخلی و خارجی است. او اکنون با مجله طنز خط خطی همکاری می‌کند.

سبک کاری علی درخشی شدیدا متاثر از جواد علیزاده است چنانکه او در مصاحبه‌ای با مجله طنز و کاریکاتور گفته بود که در دوره‌ای چنان مجذوب این سبک شده بوده که سبک‌های کاریکاتور را به دو سبک جواد و غیر جواد برای خودش تقسیم بندی میکرده. مجموعه انیمیش‌های محبوب انقراض یا در حقیقت انیمیشن حیات وحش از جمله کارهای موفق او بود.

دیرین دیرین

اکنون نیز علی درخشی مجموعه ی انیمیشن تازه ای با نام دیرین دیرین را کارگردانی می کند که تهیه کننده ی این مجموعه انیمیشن ها را محمد ابوالحسنی بر عهده داشته و توسط گروه انیمیشن “نسل اندیشه سبز – NAS” تولید می شود.

قسمت هایی از دیرین دیرین را ادامه می بینید :

 


پسته
آیا می توان پسته ها را از گزند مهمانان نوروزی در امان نگه داشت؟ بی سر و سامانیان به این سوال پاسخ می دهند… اقلا سعی شان را می کنند!

 
سال نو مبارک
محققان به این نتیجه رسیده اند که اونهایی که پست های دیرین دیرین رو شیر می کنند مثل ماهی پر از ویتامین، مثل سبزه پر از آنتی اکسیدان، مثل سمنو شیرین و بانمک، مثل سنبل پر از رنگهای قشنگ، مثل سیب پر از خاصیت، و مثل سکه قیمتی و ارزشمند هستند، اصلا یک وضعی… خلاصه که بشتابید، نوروز همگی مبارک.

 
مسافرت های نوروزی
در زمان بی سر و سامانیان، ایام نوروز، ملت می رفتند برای آخرین بار یک دل سیر اقوام رو ببینند… یجورایی شبیه مراسم تودیع بود، چون احتمال زنده ماندن اقوام پس از سفرهای نوروزی، تقریبا برابر بود با احتمال سرطان نگرفتن یک شهروند تهرانی، یعنی چیزی در حد صفر!.. شما هم که از چشماتون معلومه عازم هستید و امیدی به بازگشتتون نیست، لطفا قبل از اینکه به سفر برید، پیج مارو لایک کنید و انیمیشن رو شیر کنید.

 
چهارشنبه سوری
یکی از ویژگیهای بی سر و سامانیان آن بود که همش چند روز مانده به عید، چنان بلاهایی سر خودشان می آوردند که قشنگ به گاف می رفتند و با وضعیتی داغان و جسم و جانی نالان به استقبال سال نو می رفتند… اسم این سنت جان فرسا و دلگشا چهارشنبه سوری بود. حالا در اولین قسمت از مجموعه انیمیشن دیرین دیرین نگاهی داریم به این واقعه!

 

 نگران

 

بی سر و سامانیان در نوروز خیلی نگران می شدند، اما دلیل نگرانی را اشتباه انتخاب می کردند! بیائید ما هم دست در دست هم نگران بشویم و دلیلش را درست انتخاب کنیم!


عید دیدنی
سوال: «عید دیدنی رفتن» از چه زمانی و چگونه شروع شد؟ جواب: از اون موقع و اینجوری


چتر بازی
بی سروسامانیان برای شروع سال نو، تمرینات سخت و طاقت فرسایی انجام می دادند. آخه واقعا لازم بود!


چکه
قبل از رفتن به سفرهای نوروزی حتما شیرهای آب خراب را تعمیر کنید، حتی اگر این کار خنده دار نباشد. همه چی که نباید بخندونه که؟

 

 سبزه

 

هشدار به همه بخت بسته ها! سبزه هاتونو پاپیونی گره بزنید تا بعدا راحت باز بشه! از ما گفتن بود!


نادانیاسور ها
در زمان دایی ناصر ها بی سر و سامانیان زندگی مشکلی داشتن که باید خودتون ببینین….


باران
در زمان بی سر و سامانیان باران می بارید اما کم می بارید. آن ها چه کردند؟ -خود کشی -خود نکشی و یا…


مسواک زدن
در زمان بی سر و سامانیان اینا ،بی سر و سامانیان اینا مسواک میزدن اما چه مسواکی!!!


کدورت
چگونه میتوان در نوروز کدورت ها را دور ریخت ؟ بی سروسامانیان صدها سال پیش، حتی شاید کمتر پاسخ این سوال را یافته بودند.


پول باد آورده
در زمان انسانهای اولیه باد آورده را باد میبرد اما در زمان انسان دومیه ….

 

 اتوبوس

 

سوال: حمل و نقل در آینده چگونه خواهد بود؟ جواب: بسیار باحال و بدون نیاز به سوخت.

 

زلزله
آیا میدانید چگونه باید آماده ی وقوع زلزله شد؟ اگر نمیدانی، انسان اولیه میداند!!

 


گرانی
به سلامتی موج جدید گرونی هم از راه رسید. کرایه تاکسی ، میوه، نون هم که رفته بود به پیشواز!!! اگه همینطور پیش بره، ببینیم در آیندیان اوضاع چطوری میشه

 

وام
این قسمت انتقادی و مخاطب آن مسئولین میباشند. از مسئولین محترم خواهشمندیم پس از تماشا ، لبخند زده، متحول شده و رسیدگی فرمایند.

نمک
روز جهانی سلامت بر همگان باد!

 

 

منابع :
dirindirin.ir
aparat.com
shirintanz.ir

 


نظرات بینندگان

برنامه جالبیه...مخصوصا با صدای علیمردانی.
    عزیزم خوبی؟    
یا خدااااا،...کی میره این همه راهو؟؟؟؟اولاشو خوندم.....بقیه رم اگه وقت کردم میبینم....ممنوووووووووون....اما خواهشا" متن ها رو کمتر کنید که همه بتونند بخونند کوتاه و پر محتوا....مختصر و مفید...
    1irani    
من چون از قبل دیده بودم دیگه ندیدم با تچکر...
    nolove    
صداش عالیه خیلی جالب میشه..

نظر شما


برای ارسال نظر باید با نام کاربری خود از اینجا وارد شوید.
اگرم زبونم لال عضو نیستی ، از اینجا عضو شو !