دسته بندی ها

منوی اصلی

طنز

جوک ها

پیامک ها

پیامک موضوعی

پیامک مناسبتی

مرامنامه 4جوک

پایان جست‌وجوی 100 ساله برای یافتن 2خواهر

«حاج علی موسی قلیلو» ‌١١٠ ساله، ساكن خوی، بعد از ‌١٠٠ سال، دو خواهر خود را پیدا كرد.

حاج علی موسی قلیلو با اشاره به این شعر مولانا كه «هر كسی دور ماند از اصل خویش/ باز جوید روزگار وصل خویش»، می‌گوید: این شاعر عالی قدر چقدر جالب فرموده‌اند، شاید اوایل جوانی به این شعرها اعتنایی نمی‌كردم اما اكنون با گذشت ‌١١٠ سال از عمرم فهمیدم معنی واقعی این شعر چیست.

«رضا»، نوه حاج علی در حالی كه از شادی پدر بزرگ، بسیار خوشحال بود، می‌گوید:  زمانی كه حاج علی ‌٧ ساله بود پدرش به دلیل اینكه در ایران محدودیت كار و اشتغال وجود داشت، ایران را به مقصد تركیه ترك می‌كند و او را به همراه مادرش در ایران تنها می‌گذارد كه از آن به بعد دیگر حاج علی از سرنوشت پدرش هیچ اطلاعی پیدا نمی‌كند تا اینكه ‌٤٠ سال قبل پدر پدربزرگم یك نفر را به عنوان پیك از تركیه فرستاد تا خانواده‌اش را ببیند و این انگیزه‌یی شد تا بار دیگر حاج علی در جست‌وجوی پدر و دو خواهرش باشد.

نوه حاج‌علی می‌افزاید: سكینه و گلزار، دو خواهر حاج علی كه هم‌اكنون ‌٩٠ و ‌٨٠ سال دارند، با گذشت زمان توانستند در یك كارخانه‌ استخدام شوند اما آنها نیز از هیچ تلاشی برای یافتن برادرشان دریغ نكردند.

وی ادامه داد: بعدا كه حاج علی به دلیل كهولت سن در بستر بیماری بود، نوه‌هایش به دلیل اینكه بارها دلواپسی‌ها پدربزرگ را دیده بودند درصدد پیدا كردن خانواده او برآمدند تا اینكه فردی به نام«رضا دورانی» از اهالی شهرستان سلماس كه برای كار كردن به استانبول رفته بود در آنجا بطور اتفاقی به كارخانه‌یی كه دو خواهر حاج علی در آنجا كار می‌كردند می‌رود و در آنجا با خواهران حاج علی آشنا می‌شود.

وی می‌افزاید: این دو خواهر داستان زندگی خود و دوری از برادر را با رضا در میان می‌گذارند و رضا به دلیل نیت خیری كه در دل برای رساندن خواهران به برادر داشت، تصمیم می‌گیرد كه به خوی برود.

بعد از برگشتن رضا از استانبول، با پیگیری‌های كه می‌كند بالاخره سرنخ‌هایی از محل زندگی حاج علی پیدا می‌كند و بعد از تماس تلفنی كه با خانواده حاج علی انجام می‌دهد، خبر خوش وجود دو خواهر را به حاج علی اطلاع می‌دهد.

نوه حاج علی ادامه داد: سرانجام این دو خواهر و برادر توانستند از طریق اینترنت با یكدیگر دیدار كنند.در این دیدار كه بعد از ‌١٠١ سال صورت گرفت، حاج علی دو خواهرش را به ایران دعوت كرد و آنها نیز با قبول این پیشنهاد گفتند در نخستین فرصت ممكن به ایران خواهند آمد.