دسته بندی ها

منوی اصلی

طنز

جوک ها

پیامک ها

پیامک موضوعی

پیامک مناسبتی

مرامنامه 4جوک

چاقاله بادام نوبرانه کیلویی ۹۰ هزار تومان !

 

بهار : شگفت‌انگیز‌ترین و جالب‌ترین معامله‌ای که اخیرا در میدان میوه مرکزی انجام شده، چاقاله بادام نوبرانه است که کیلویی ۹۰۰۰۰ تومان به فروش رفته است!

بهار نوشت: این‌جا تهران است. منطقه ۱۹٫ پشت محله خانی‌آبادنو، شریعتی و عبدل‌آباد؛ بازار بزرگ میوه و تره‌بار تهران؛ مرکز و میدان اصلی توزیع میوه و تره‌بار. هوا گرگ و میش است و هنوز آفتاب در نیامده و هوا تاریک است. در گوشه‌ای از تهران که همه خوابند، توزیع‌کنندگان و دلالان میوه و میوه‌فروشان در تکاپو هستند.

 

چاقاله بادوم


همه این میوه‌ها قبل از روشن‌شدن هوا به فروش می‌رود و در طول روز راهی انبارها و مغازه‌های میوه‌فروشان سطح شهر می‌شود. دو قدم مانده به صبح به این بازار بزرگ سری زدیم تا شما را با خودمان همراه کنیم و اطلاعاتی از این گوشه شهر از قیمت انواع میوه‌ها در نزدیکی نوروز و در زمان خریدهای شب عید با شما در میان بگذاریم.

پرتقال کیلویی ۲۰۰۰‌-۱۰۰۰ تومان است که دلیل ارزان‌بودن آن شیوع مریضی در پرتقال‌ها عنوان شده است. در حال حاضر انباردارها خودشان پرتقال را کیلویی ۱۱۵۰ تومان خریداری می‌کنند. شایان ذکر است در صورتی که پرتقال‌ها مریض نبودند قیمتشان حداقل کیلویی ۳۰۰۰ تومان بود.

نارنگی شمال، تخمه پاکستانی که سال گذشته کیلویی ۲۵۰۰ تومان بود، در حال حاضر بین ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان در میدان میوه مرکزی توزیع می‌شود. اما سیب نسبت به سال گذشته ارزان شده و دلیل آن کمبود سیب در سال گذشته و در نتیجه انبار آن در سردخانه‌ها اعلام می‌شود.

سیب هم‌اکنون در میدان میوه مرکزی کیلویی ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان معامله می‌شود. موز که یک میوه وارداتی است و این روزها اخبار زیادی درباره نوسانات قیمتی آن همگام با نوسان قیمت دلار به گوش می‌رسد، در میدان تره‌بار مرکزی بین کیلویی ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان معامله می‌شود.

خیار گلخانه‌ای صادراتی که تا دو هفته پیش کیلویی ۴۰۰۰ تومان معامله می‌شد، الان بین کیلویی ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه توزیع می‌شود. در همین میدان، کیوی بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد. انگور شاهرودی هم در حال حاضر بین کیلویی۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان معامله می‌شود. بادمجان گلخانه‌ای که این روزها خیلی پرطرفدار است کیلویی ۳۵۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه فروخته می‌شود. اما در همین میدان بادمجان غیرگلخانه‌ای کیلویی ۸۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

اما گوجه‌های فرنگی هم در حال حاضر مریض شده‌اند و قیمتشان افت کرده و دلیل آن را کشاورزان حشره‌ای می‌دانند که اخیرا بوته‌های گوجه را نابود می‌کند. در حال حاضر گوجه‌فرنگی بین کیلویی ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان در میدان مادر میوه فروخته می‌شود. اما شگفت‌انگیز‌ترین و جالب‌ترین معامله‌ای که اخیرا در میدان میوه مرکزی انجام شده، چاقاله بادام نوبرانه است که کیلویی ۹۰۰۰۰ تومان به فروش رفته است!

شایان ذکر است که قیمت‌های ذکرشده در این گزارش از میدان مرکزی میوه و ‌تره‌بار گرفته شده که مرکز توزیع کلیه میوه‌ها و تره‌بار است و هر روز صبح قبل از طلوع آفتاب و روشن‌شدن هوا، میوه‌فروشان، دلالان میوه و واسطه‌ها، میوه و تره‌بار را از این بازار بزرگ میوه خریداری و در تهران توزیع می‌کنند. لذا این قیمت‌ها پس از خرید توسط دلالان و واسطه‌های میوه و تره‌بار تغییر کرده و اغلب چندبرابر می‌شود و پس از آن به دست میوه‌فروشان خرد در سطح شهر و در نهایت مردم می‌رسد و بنابراین این قیمت‌ها نشان می‌دهد دلالان و میوه‌فروشان در محله‌های مختلف چقدر قیمت‌ها را افزایش داده و سود به دست می‌آورند.
 

منبع : ایسنا به نقل از بهار