دسته بندی ها

منوی اصلی

طنز

جوک ها

پیامک ها

پیامک موضوعی

پیامک مناسبتی

مرامنامه 4جوک

تابلو ۱۰۹میلیون دلاری پیدا شد+عکس

خبرآنلاین: یک تابلو اثر پل سزان نقاش فرانسوی که سال 2008 از موزه‌ای در سوئیس به سرقت رفته بود در صربستان پیدا شد.

مقامات نام تابلو را اعلام نکرده‌اند، اما رسانه‌های محلی گفته‌اند این تابلو «پسری با جلیقه قرمز» است که از مجموعه امیل بوهر در زوریخ به سرقت رفته بود.
 
پلیس اعلام کرد سه نفر در رابطه با این سرقت دستگیر شده‌اند. همچنین گفته شده یک متخصص آثار هنری برای بازدید از تابلو به اداره پلیس رفته تا تائید کند این تابلو، همان تابلو «پسری با جلیقه قرمز» اثر سال 1888 سزان است که 109 میلیون دلار (68.3 میلیون پوند) ارزش دارد.
 
تابلو پسری با جلیقه قرمز

سرقت از موزه زوریخ یکی از بزرگترین سرقت‌های هنری چند سال اخیر در اروپا است. این سرقت توسط سه مرد مسلح انجام شد. به گفته شاهدان هر سه مرد نقاب به چهره داشتند و آلمانی را با لهجه صربستانی صحبت می‌کردند.
 
در این سرقت هنری «پسری با جلیقه قرمز» به همراه سه شاهکار هنری از کلود مونه، ونسان ونگوگ و ادگار دگا به سرقت رفتند.
 
 
آثار مونه و ونگوگ بدون اینکه صدمه‌ای دیده باشند مدتی کوتاه پس از سرقت در اتوموبیلی در نزدیکی یک آسایشگاه روانی در زوریخ پیدا شدند. تابلو سرقت‌شده ونگوگ «شاخه شکوفه‌های شاه بلوط» و تابلو مونه «Poppies Near Vetheuil» نام دارد.
 
تاکنون اثر و ردی از تابلو دگا با نام «لودویک لپیک و دخترش» پیدا نشده است.
 
پلیس اعلام کرد چند عملیاتی که این هفته‌ها در بلگراد و دیگر شهرهای صربستان صورت گرفته، نتیجه همکاری چند کشور اروپایی است. قرار است تا قبل از روز جمعه، پلیس محلی بیانیه‌ای درمورد این سرقت و دستگیری صادر کند.
 


«پسری با جلیقه قرمز» پسری را با لباس مرسوم ایتالیایی‌ها نشان می‌دهد. سه نسخه دیگر از این تابلو موجود است که همگی در موزه‌هایی در آمریکا به نمایش گذاشته شده‌اند.
 
پل سزان (1839 – 1906) یکی از تاثیرگذارترین نقاشان مدرن فرانسوی و همچنین یکی از برجسته‌ترین نقاشان پست‌امپرسیونیستی محسوب می‌شود.

نظرات بینندگان

نظر شما


برای ارسال نظر باید با نام کاربری خود از اینجا وارد شوید.
اگرم زبونم لال عضو نیستی ، از اینجا عضو شو !